چگونگی خرید آپارتمان در اصفهان

 

چگونگی خرید آپارتمان در اصفهان

خرید آپارتمان‌های کوچک و نقلی هر چند از لحاظ مالی به صرفه و راحت تر است اما پیدان کردن این آپارتمان‌ها در برخی از مناطق بسیار دردسر دارد.

alt

خرید آپارتمان دراصفهان آن هم یک واحد نقلی و کوچک برای برخی از افراد یک برنامه، هدف یا آرزو است.

اما شاید بپرسید آپارتمان نقلی و کوچک چیست؟ هر چند معیار نقلی و کوچک کمی نسبی است اما واحدهای آپارتمانی زیر ۵۰ متر را به درستی می‌توان نقلی و کوچک دانست. هر چند برخی از آپارتمان‌های ۵۰ تا ۷۰ متری نیز برای برخی از افراد کوچک و نقلی محسوب می‌شود، اما معیار نقلی و کوچک بودن در اینجا واحدهای آپارتمانی کوچک‌تر از ۵۰ متر است.

اصفهان سومین شهر پهناور و سومین شهر پر جمعیت ایران پس از تهران و مشهد است که از محدوده طرح ترافیک و طرح زوج و فرد استفاده می شود  وجود مراکز علمی از جمله  دانشگاهها  مرکز علوم تحقیقات نماد این شهر اصفهان می‌توان دانست. ارتباط بین محله با بزرگراه‌های همت، اقابابایی، شهید کاظمی و اشرفی اصفهانی دسترسی خوبی را برای ساکنان و شهرهای همجوار این استان و شهر فراهم کرده است. اصفهان یکی از شهرهای ایران است با ساخت و ساز نوین و دارای ساختمان های ادارای و تجاری می باشد

برای خرید آپارتمان در اصفهان  باید بدانید که آب و هوای اصفهان به طور کلی معتدل و خشک است و مقدار بارش باران و برف به نسبت کمی دارد. حداکثر درجه حرارت در تابستان ۴۰ درجه سانتی‌گراد است که تابستانهایی گرم و خشک را می‌سازد.

خرید آپارتمان زیر ۵۰ متر در اصفهان

خرید آپارتمان در اصفهان کار سختی نیست چون این استان به خاطر بافت نوین خود از آپارتمان‌های متعددی برخوردار است. این آپارتمان‌ها با متراژ‌های مختلف ساخته شده‌اند و واحدهای بزرگ و کوچک بسیاری دارند. برای خرید آپارتمان نقلی در اصفهان موارد متعدد با قیمت‌های مختلف پیدا  می‌شود.

قیمت آپارتمان قدیمی در اصفهان

آپارتمان‌های قدیمی و بیش از ۳ سال ساخت هم در اصفهان زیاد هستند. آپارتمان‌های موجود در اصفهان از نقشه‌ها و طرح‌های جدیدتری نسبت به آپارتمان‌های قدیمی در مناطق مشابه برخوردارند. از این رو با قیمت‌های متوسط رو به بالا معامله می‌شوند و نباید توقع پیدا کردن آپارتمان ارزان قیمت در این محله را در سر داشت.

در میان آپارتمان‌های نقلی قدیمی واحدهای ۳۶ تا ۵۰ متری مناسب به خوبی پیدا می‌شوند. این آپارتمان‌ها از قیمت متری ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به بالا خرید و فروش می‌شوند که متوسط قیمت این واحدها در این منطقه ۵ میلیون تا ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

قیمت آپارتمان نوساز در اصفهان

آپارتمان‌های نوساز در اصفهان با امکانات مختلفی ارائه می‌شود به همین دلیل با قیمت‌های متفاوتی به بازار عرضه می‌شوند. امکاناتی از قبیل جکوزی شخصی، سونا و استخر عمومی و سالن اجتماعات در واحدهای نوساز قیمت واحدها را بالا می‌برد.

آپارتمان‌های نوساز ۴۰ تا ۵۰ متری در محله پونک حداقل متری ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شوند. این در حالی است که قیمت برخی از این واحدهای نقلی به متری ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نیز نزدیک می‌شود. البته بیشتر واحدهای نوساز در اصفهان قیمتی میانگین ۷ تا ۸ میلیون تومان دارند. پس اگر می‌خواهید آپارتمان نوساز کوچک زیر ۵۰ متری در این محله بخرید باید حداقل ۲۸۰ میلیون تومان سرمایه پس انداز داشته باشید.