۶ نکته برای افرادی که قصد خرید خانه و املاک را دارند

 
خانه دار شدن برای اولین بار، برای تمام افراد جذاب است اما ممکن است به دلیل نبود تجربه اشتباهاتی را مرتکب شوند که در انتها پشیمانی به دنبال داشته باشد. با ما همراه باشید تا مروری بر راه‌های جلوگیری از این اشتباهات هنگام خرید خانه داشته باشیم.
alt

با عقل تصمیم بگیرید نه قلب

خیلی از افراد که برای مرتبه اول قصد خرید خانه دارند به دلیل شوق و اشتیاق، احساسی رفتار می‌کنند و خیلی از موارد مهم و کاربردی را فراموش می‌کنند. شما قرار است از مکان قبلی نقل مکان کنید و برای مدتی نسبتا طولانی در این خانه زندگی کنید. بنابراین نباید صرفا خانه‌دار شدن شما را فریب بدهد و تحت تاثیر این امر، از دقت کردن به مسائل دیگر غافل شوید.

 

شوق خرید خانه برای اولین بار، باعث می‌شود خیلی از افراد بودجه خود را از یاد ببرند. این افراد به خیال اینکه می‌توانند از کسی قرض بگیرند یا اینکه احتمال دارد فلان بانک به آنها وام بدهد، خانه‌ای فراتر از بودجه خود می‌خرند و پس خرید خانه به مشکلات زیادی برمی‌خورند. پیشنهاد ما اینست که تنها روی بودجه فعلی خودتان سرمایه گذاری کنید و در صورتی‌که منابع مالی دیگر برای  ملک و املاک ، خانه قطعی نیست، آن‌ها را به حساب نیاورید.

یا و برای اطلاع از قیمت و املاک موجود در ایران با مراجعه به سایت اینترنتی توچشم ضمن درج آگهی رایگان برای فروش منزل و یا ملاکی که دارید و مشاهده ان به تمام مخاطبین میتوانید از دسته بندی املاک که در سمت راست سایت متمایز می باشد استفاده کنید قسمت های 1-خدمات املاک 2- فروش مسکونی (آپارتمان، خانه، زمین) 3-اجاره مسکونی (آپارتمان، خانه، زمین) 4-فروش اداری و تجاری (مغازه، دفتر کار، صنعتی) 5-اجاره اداری و تجاری (مغازه، دفتر کار، صنعتی)

از موارد بسیار مهم که اکثر افراد آن را فراموش می‌کنند، فرهنگ همسایگان خانه جدید شماست. شما قرار است با همسایگان خود به مدتی طولانی دیوار به دیوار باشید بنابراین نباید نوع فرهنگ و رفتار آنها را فراموش کنید. به طور مثال پسر جوانی که بدون ملاحظه صدای موسیقی خانه اش را زیاد میکند می‌تواند باعث آزار شما در خانه جدید شود.

 تجهیزات خانه را بررسی کنید

شوق خرید خانه در خیلی از افراد باعث می‌شود از بررسی و تست کردن تجهیزات خانه غافل بشوند. شما باید قبل از خرید خانه موارد متعددی مانند: سیم کشی برق، لوله کشی و تست شیرهای آب، خط تلفن، درب ها و تجهیزات اتاق، دستشویی و حمام، پنجره ها و...را بررسی کنید تا در صورت مشکل با مشاورین املاک در میان بگذارید.

در خصوص محله‌تان تحقیق کنید

نوع محله در ماندگاری شما در خانه جدید بسیار تاثیر گذار است. محله‌هایی که امنیت کمی دارند، به سبب تردد زیاد وسایل نقلیه از کوچه و خیابان، آلودگی صوتی دارند و یا در نزدیکی خانه شما تالارهای عروسی هستند و تا دیروقت سر و صدا می‌کنند، برای سکونت مناسب نیستند. بنابراین همیشه قبل از خرید خانه وقتی برای تحقیق در محله بگذارید.

 خانه های متعددی را ببینید

خرید خانه برای اولین بار، معمولا باعث می‌شود به یکی دو بازدید اول اکتفا کنید. ممکن است شما بار خود بگویید زمانی برای بازدید مکرر از خانه را در اختیار ندارید. برخی سایت‌های معتبر اینترنتی با ارائه آگهی‌های عکس‌دار می‌توانند در زمان شما صرفه جویی زیادی به عمل آورند. توچشم یکی از این وب سایت‌هاست. با مراجعه به این سایت می‌توانید هزاران آگهی املاک را که دارای تصاویر با کیفیت هستند مشاهده کرده و خانه ایده آل خود را به آسانی بیابید.